خدمات مراقبتی

happy-nurse-holding-elderly-man-hand-wheelchair-garden-nur1sing-home
چرا به پرستار سالمند نیاز دارید؟
 
1.در مواقعی که اعضای یک خانواده،توانایی و زمان کافی برای نگهداری از نزدیکان سالمند خود ندارند،استخدام پرستار در منزل برای اینکار می‌تواند گزینه و پیشنهاد خوبی باشد 
 
2.هنگامی که افراد وارد کهنسالی میشوند،دچار شدن به مشکلات حرکتی امری طبیعی خواهد بود.به طوری که ممکن است این مشکل تا حدی پیشرفت کند که منجر به ناتوانی حرکتی فرد و به اصطلاح زمین گیر شدن وی گردد.
در این حال برای کوچیک ترین اعمال خود به کمک احتیاج دارند.
 
 
3.کهولت سن و ابتلا به بیماری های مزمن سبب می‌شود تا فرد با مصرف برخی دارو ها، دچار تحلیل حافظه و اختلالات شناختی گردد.توانایی تفکر، یادگیری و حافظه هر فردی وابسته به سلامت شناختی می باشد
 
4. دمانس یا زوال عقل از چالش های دوران سالمندی به حساب می آید که وجود آلزایمر از متداول‌ ترین اشکال آن به حساب می آید.وجود آلزایمر خود عاملی خطرناک خواهد،چرا که سبب می‌شود تا سالمند نسبت به زمان مصرف داروهای ضروری خود دچار فراموشی شود.
 
5.برخی از سالمندان دچار بیماری‌های مزمنی از قبیل آرتروز،پوکی استخوان،بیماری های قلبی،عفونت بستر،دیابت و…هستند لذا در نظر گرفتن مراقبت های درمانی و دارویی در کنار تغذیه مناسب و فعالیت فیزیکی منظم،امری بسیار مهم و ضروری برای سالمندان است.
 
6.شاید اینطور به نظر بیاید که مراقبت از سالمند در مراکز نگهداری سالمند یا بیمارستان دارای صرفه اقتصادی است.ولی با کمی بررسی متوجه خواهید شد که استخدام پرستار در منزل برای شما هم مقرون به صرفه و هم اطمینان بخش تر خواهد بود
 
 
 
 
 

وظایف مراقبین و پرستاران کودک 

 
 
خدمات پرستاری کودک
_پرورش و مراقبت از کودکان 
_آماده کردن مواد غذایی مورد نیاز کودک 
_تعویض پوشک نوزاد 
_رسیدگی به امور درسی کودکان 
_شرکت در فعالیت‌های تفریحی، آموزشی، ورزشی
_تربیت کودک با روش های مورد نظر والدین 
_نگهداری محیط خانه به صورت امن،تمیز و مرتب 
_ارائه گزارش روزانه به والدین 
_توجه به زمان استراحت کودک و وعده های غذایی او 
_حمام کردن نوزاد 
_آموزش مهارت های اجتماعی،خواندن و نوشتن

اهمیت تغذیه برای سالمندان

 
باافزایش سن، نیاز سالمندان به انرژی کاهش یافته و تمایل به مصرف غذا کمتر میشود. در این حالت اگر انتخاب غذا درست صورت نگیرد، میزان دریافت مواد مغذی ضروری در آن ها پایین تر از حد مطلوب خواهد بود. رعایت اصول تغذیه صحیح سالمندان سبب می شود فرد سال های عمر خود را با سلامت ونشاط و راحتی بیشتری طی نماید و کمتر در معرض بیماریهای شایع همچون فشار خون بالا، چربی خون بالا، دیابت و پوکی استخوان قرار بگیرد. مهمترین توصیه تغذیه ای برای این سنین، تهیه غذاهای ساده و کم حجم است به شکلی که تمامی نیازهای فرد به مواد مغذی تامین گرد د. نکته اساسی که باید در برنامه غذای ی سالمنان مورد توجه قرار گیرد،مصرف مواد غذای ی کم چربی و کم کلسترول (شیر و لبنیات کم چرب، کاهش مصرف روغن ،کره خامه و…) کم نمک و پرفیبر است.
 
 
 
 
 
 
موادغذایی مورد نیاز سالمندان
 
مایعات
 
یکی از معضلات دوران سالمندی کاهش مصرف میزان آب بدن و احساس تشنگی است که این موضوع زمینه ابتلا به عفونت های دستگاه ادراری، تنفسی، زخم های بستر و یبوست را افزایش می دهد، بنابراین وجود ۶ تا ۸ لیوان آب در تغذیه سالمندان ضروری است سالمندان به دلیل تغییر در مرکز حساسیت به تشنگی در مغز، از مصرف آب خود داری می کند، در حالی که به آب فراوان یاز دارند.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
موادغذایی مورد نیاز سالمندان
 
.گروه پروتیین ها
 
توصیه میشود چهل تا شصت درصد از انرژی دریافتی روزانه سالمندان از پرویین ها به ویژه پروتیین های با کیفیت بالا که شامل انواع ماهی،مرغ،گوشت قرمز،تخم مرغ،انواع حبوبات و مغزها (گردو، بادام،فندق،پسته و …)است تامین شود. .
 
 ویتامین ها
 
 یکی از مهم ترین ویتامین های مورد نیاز در تغذیه سالمندان ويتامین دی است. افراد سالمند با وجود تغی یرات استخوانی و نداشتن فعالیت، کمتر در معرض نور خورشید قرار میگیرند که این امر خطر ایجاد پوکی استخوان در سالمندان را افزایش می دهد. یکی دیگر از ویتامین های مورد نیاز سالمندان ويتامین ب ۱۲ است که کمبود آن درتغذيه سالمندان سبب مشکلاتی در دستگاه گوارش میشود که این ویتامین در شیر پنیر و تخم مرغ یافت می شود.
 
 
 
 
 
 
 
موادغذایی مورد نیاز سالمندان
 
گروه غلات
 
شامل انواع نان به خصوص نان سبوس دار، برنج،ماکارونی،سیب زمینب و سایر غلات میشود.
 
.گروه میوه ها و سبزی ها
 
شامل انواع میوه ها و سبزی ها ست که تامین کننده ویتامین آ و سی، قدری ویتامین های گروه ب ، آهن و مقدار قابل توجهی فیبر هستند.
 
گروه لبنيات
 
این گروه، موادی مانند شیر، ماست،پنیر، کشک، دوغ و بستنی را شامل می شود. مواد غذایی این گروه تامین کننده بخشی ازپروتیین، کلسیم، فسفر وبرخی موادغذایی دیگر است.
bg-slide14
bg-slide12
خدمات پرستاری سالمند و بیمار
 
– مراقبت و نگهداری از سالمند بیمار
 
 – برنامه ریزی درمان و دادن دارو به بیمار و سالمند
 
 – تهیه غذا مناسب و دادن غذا به سالمندان 
 
– توجه به امورات رفاهی سالمند و گردشگری سالمند 
 
– انجام موارد مورد علاقه سالمند در اوقات فراغت 
– همراهی و پرستاری از سالمند در خارج از منزل
 – انجام امور اداری و مالی سالمند
 
رسیدگی به نظافت و استحمام سالمند و محیط منزل
 
– تعویض لباس و رسیدگی بر وضع ظاهری سالمند
 – نظارت بر فشار خون یا قند خون سالمند
 

ما در ارائه خدمات و راه حل های حرفه ای در زمینه خدمات بازرگانی و مشاوره تخصص داریم.